Newsy

Drugi sparing z UKS Unia Strzybnica

Jutro o godzinie 18:00 zawodnicy Ruchu rozpoczną w Radzionkowie przy sztucznym oświetleniu sparing z UKS Unia Strzybnica, czyli zespołem grającym na co dzień w lidze okręgowej, w której pierwszej grupie zajmuje po rundzie jesiennej szóste miejsce. Wstąp wolny.
Natomiast w pierwszym sparingu Ruch wygrał ze Spójnią Landek aż 3:0, a strzelcami bramek byli Szromek, Kopica i Pietryga.
Dodane: 2020-01-27

Cider Partner

Kolejną formę wsparcia dla naszego klubu uruchomił kilka dni temu zarząd Ruchu Radzionków.
W dzisiejszych czasach problemy finansowe w klubach to normalna rzecz, a Ci najmniejsi zawsze mają pod górkę co blokuje rozwój całej drużyn i nie inaczej jest w Radzionkowie.
W naszym mieście Burmistrz niechętnie przekazuje pieniądze na piłkę nożną, choć od lat głównym mottem miasta jest „Radzionków miastem sportu”.
Ktoś może powiedzieć, że tyle firmy wspiera Ruch Radzionków, bo na każdym kroku widać banery ale są to kwoty bardzo małe, które i na 5 ligę są nie wystarczające.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-24

Piłkarze wrócili do treningów

Drużyna Ruchu rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej.
Na wczorajszym treningu zabrakło kilku zawodników, jednak na pewno najlepszą informacją dla kibiców jest to, że z zespołem trenował nasz najlepszy napastnik Robert Wojsyk oraz Tomek Harmata. Obaj piłkarze od dłuższego czasu nie mogli grać w meczach przez kontuzję, a dobrze wiemy jak ważną rolę na boisku odgrywa Wojsyk i Harmata.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-16

Igol.pl - Podróż w czasie

Jakiś czas temu na stronie „Igol” został opublikowany artykuł o naszym klubie. Historię Ruchu Radzionków każdy kibic powinien znać od A do Z chociażby z książek, które zostały do tej pory wydane ale trzeba też przyznać szczerze, że nie każdy tą historię zna.Wiadomo datę powstania klubu zna każdy, gorzej już ze szczegółami, dlatego zachęcamy do przeczytania artykułu właśnie ze strony „Igol”, gdzie część historii jest opisana w dużym skrócie. Ruch Radzionków tak na prawdę nigdy nie odniósł w piłce nożnej jakiś większych sukcesów poza samym awansem do ekstraklasy, jednak możemy pochwalić się lokalnym patriotyzmem za czasów wojny światowej, patriotyzmem, który pielęgnowany jest do dnia dzisiejszego w Radzionkowie. W artykule swój głos zabrał również sekretarz Wojciech Cieszyński, który jak mało kto zna historię Ruchu Radzionków. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-11

To My Kibic - styczeń 2020

11 stycznia na rynku ukaże się 220 numer „To My Kibice!”.
84 strony wypełnione po brzegi wciąż prężnie działającą polską sceną kibicowską.
Fotki, historie, reportaże, felietony – wszystko to w cenie 8,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-08

Nowy rok, nowy ja? ( Głos kibica )

Nowy rok, nowy ja? Nic bardziej mylnego.
Wraz z nowym rokiem wielu ludzi na całym Świecie obiera sobie nowe cele w swoim życiu lub planują coś zmienić, by poprawić swoje żyje.
Najczęściej takie stwierdzenie słyszymy wśród swoich znajomych, gdy nagle chcą rzucić palenie, gdy 1 stycznia alkohol odstawiają na bok czy kupują karnet na najbliższą siłownię. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-05

Pracowita jesień - podsumowanie

Runda jesienna sezonu 2019/2020 dobiegła końca i czas na tradycyjnie podsumowanie najciekawszych meczów i momentów w wykonaniu radzionkowskich kibiców. Trzecią ligą niestety długo się nie nacieszyliśmy, ponieważ po jednym sezonie nastąpił znowu spadek do szarej, ale dobrze nam znanej IV ligi.
Po spadku wielu kibiców miało żal do naszego kluby, ponieważ nie zrobili nic, by utrzymać 3 ligę w Radzionkowie, a nawet wyglądało to tak, jak by im nie zależało i tylko odliczali do powrotu na stare śmieci. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-01-02

Szybki przegląd 2019 roku

Już tylko godziny pozostały do nowego 2020 roku, a jeszcze z tego miejsce chcemy podziękować wszystkim kibicom Ruchu, którzy w 2019 roku dopingowali drużynę u siebie oraz reprezentowali żółto - czarne barwy na wyjazdach.
Piłkarsko był to niestety nieudany rok, nawet jeden z gorszych w historii klubu.
Chwilowa radość z awansu i szybki spadek znowu do IV ligi w której zajmujemy po rundzie jesiennej dopiero 5 miejsce. To za mało jak na taki klub jak Ruch Radzionków. [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-12-30

RKS Radomsko - Ruch Radzionków 20.08.2002

Wyjazd do Radomska wypadł niestety w bardzo niekorzystnym terminie – we wtorek. Fakt ten spowodował kłopoty organizacyjne, wreszcie wyglądało na to, że zorganizowany wyjazd w ogóle nie dojdzie do skutku. Niemal w ostatniej chwili udało się jednak załatwić dwa mini-busy, którymi do Radomska wyruszyło czternastu kibiców Cidrów, a w ślad za nimi podążył jeszcze samochód z dwoma osobami.  Szkoda, bo z racji stosunkowo niewielkiej odległości między Radzionkowem a Radomskiem, można było oczekiwać wyjazdu liczebnie większego od tego do Wrocławia.  [Czytaj dalej]
Dodane: 2019-12-26

Wesołych Świąt !

Wszystkim kibicom i sympatykom Ruchu Radzionków Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.
Redakcja strony i grupa ultras South Inferno.
Dodane: 2019-12-24
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04