Newsy

Odliczamy do sezonu

Dużymi krokami zbliżamy się do nowego sezonu 2021/2022, który zapowiada się wyjątkowo ciekawie pod względem piłkarskim.
Po transferach do naszego klubu jesteśmy mianowani na kandydata do awansu do III ligi, jednak rywale również nie śpią i mają taki sam cel jak nasz Ruch Radzionków. Na pewno dużym zagrożeniem w walce o awans będzie Raków II Częstochowa ale również KS Myszków myśli o zmianie ligi i to oni mogą być dużą niespodzianką. Do tego beniaminek Rozwój Katowice skutecznie wraca na piłkarską mapę po problemach, które mieli całkiem niedawno. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-07-30

Witamy nowych zawodników w Ruchu !

Takich ruchów transferowych przed sezonem chyba nikt się nie spodziewał.
Do naszego klubu dołączyło aż czterech nowych zawodników i patrząc na ich piłkarskie CV to konkretnie została wzmocniona kadra Żółto – Czarnych.
Mimo wszystko boisko zweryfikuje umiejętności nowych zawodników co nie zmienia faktu, że nasz Prezes już teraz myśli o awansie do III ligi. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-07-19

O tych miejscach pamiętajmy !

Poza własnym domem najważniejszym miejsce dla każdego kibica jest oczywiście stadion ale są też miejsca o których kibice Żółto - Czarnych powinni również pamiętać, a takim miejscem jest mały park w Radzionkowie, gdzie zamordowany został śp.Starszy.
Od śmierci w tym miejscu znajduje się krzyż dla upamiętnienia naszej legendy z trybun, jednak w ostatnim czasie to miejsce zostało trochę zaniedbane, dlatego sprawy w swoje ręce wzięli kibice z bytomskiej dzielnicy Vitor, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, by odświeżyć to ważne miejsce. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-07-08

Jadąc na urlop pamiętaj o barwach

Wakacje, okres urlopowy, wyjazdy w Polskę i za granicę czyli to co uwielbiamy w lato.
Wyjeżdżając po za dom pamiętajcie również o żółto - czarnych barwach. Reklamując Ruch Radzionków poprzez vlepki, napisy na murach czy same ubrania to też jest jakaś forma reklamy naszego klubu.
Oczywiście zachęcamy do robienia zdjęć i wysyłania do nas na e-mail fanatycy-ruchu@wp.pl.
Najciekawsze ujęcia trafią do naszej galerii "Cidroki na wakacjach".
Jedyny warunek jest taki, że zdjęcia muszą być poziome, ponieważ format naszej strony nie pozwala na dodanie fotki w pionie.
Dodane: 2021-07-06

Nuta normalności - relacja z Chorzowa

Za nami mecz przy Cichej 6. Rozjebał się na kawałki znany fanatykom świat. Cały sezon przyszło nam czekać na dosłownie nutkę normalności, w postaci wyjazdu z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej wyjazd był wydarzeniem obowiązkowym, z dwutygodniową systematycznością, gdzie dane nam było spotykać się w doborowym towarzystwie, wypić piwko i zobaczyć odrobinę futbolu na „najwyższym światowym poziomie”.
Mimo, iż w naszej lidze trudno szukać kibicowskich rywali z prawdziwego zdarzenia, tej wiosny nasi piłkarze sprawili sporą niespodziankę i wprowadzili nas aż do finału w organizowanym przez ŚZPN Pucharze Stulatków.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2021-06-19

Zdjęcia z Chorzowa

Pewnie większość już widziała zdjęcia oraz filmy z meczu o Puchar Stulatków ale mamy jeszcze dla Was fotogalerię na naszej stronie.
W Chorzowie na stadionie Niebieskich pojawiło się 80 kibiców z Radzionkowa, którzy mimo porażki dopingowali Cidry do samego końca.
Część zdjęć została zrobiona przez członka South Inferno, a część została nadesłana przez Marcina Zarychtę, który na co dzień robi zdjęcia dla Ruchu Chorzów oraz dobrze znanego portalu kibicowskiego stadionowioprawcy.net
Galeria znajduje się w zakładce ze zdjęciami z tego sezonu. Relacja pojawi się w najbliższym czasie.
Dodane: 2021-06-17

Finał Pucharu Stulatków - Jedziemy do Chorzowa !

O tym meczu wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, jednak do końca nie było wiadomo, gdzie się ten finał odbędzie i czy będzie z kibicami.
Teraz już wiemy, że finał Pucharu Stulatków odbędzie się w Chorzowie na stadionie Ruchu, a naszym przeciwnikiem będą oczywiście "Niebiescy"
Organizowany jest wyjazd dla kibiców z Radzionkowa i koszt takiej "wycieczki" to 20 zł plus 15 zł przejazd. Zapisać się można na wiele sposobów - na forum, na facebooku, bezpośrednio u organizatorów czy nawet dzwoniąc do klubu. Każda osoba zapisana otrzyma od razu dalsze informacje z miejscem zbiórki i godziną odjazdu. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-06-12

Mecz z Myszkowem okiem kibica

Drugi mecz z kibicami cieszył się zdecydowanie większym zainteresowaniem i nie ma co się dziwić, ponieważ naszym rywalem był KS Myszków.
Myszków to Fan Club Ruchu Chorzów i wracając pamięcią do wcześniejszych spotkań to zawsze było ciekawie w pojedynkach właśnie z Myszkowem.
Tym razem środowe spotkanie zostało rozegrane w całkiem innych warunkach ale póki co trzeba się cieszyć z tego co jest.
Oczywiście mowa tu o ograniczonej ilości kibiców, która może wejść na nasz Orlik i o zamkniętym sektorze gości. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-06-05

Zdjecia z ostatnich meczów

Po dłuższej przerwie nie tylko kibice wrócili na Orlik, ale również pojawiły się pierwszej fotogalerie na naszej stronie.
Jest to już końcówka sezonu 2020/2021 ale można jeszcze zobaczyć zdjęcia z meczów z Wartą Zawiercie oraz Myszkowem.
Na tym drugim spotkaniu drużynę Ruchu wspierała liczna grupa kibiców w młynie oraz zostały zaprezentowane nowe flagi na kiju.
Przypominamy, że cały czas liczba kibiców na Orliku jest ograniczona i tylko 149 widzów może wejść na trybunę.
Dodane: 2021-06-04

Wrócił młyn, wróciły flagi

Chociaż liczba kibiców na trybunie jest obecnie mocno ograniczona, bo tylko 146 kibiców może wejść na Orlik i automatycznie w młynie również ta liczba jest znacznie skromniejsza niż zawsze, to po dzisiejszym meczu można powiedzieć - nareszcie wróciliśmy tam, gdzie nasze miejsce !
Był doping, były flagi, były znowu czwartoligowe emocje, czyli złe zagrania i strzały wysoko nad bramką ale to lubimy i to kochamy.
W meczu na szczycie Ruch Radzionków pokonał Wartę Zawiercie 4:2 i na wielkie brawa zasługuje nasza drużyna, bo całkiem dobrze oglądało się dzisiejsze spotkanie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-05-26
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04