Newsy

Jedna wielka niewiadoma

Informacja ze strony Śląskiego Związku Piłki Nożnej:
W dniu 15 kwietnia odbyła się wideokonferencja prezesów Związków Wojewódzkich z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w jej wyniku ustalono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu podjęta zostanie najpóźniej do 11 maja 2020. Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.
Dodane: 2020-04-18

Wirtualny mecz - pokonajmy Koronawirusa

Koronawirus zatrzymał Świat piłkarski i niestety nie wszystkie kluby z tej "bitwy" wyjdą w całości.
Coraz więcej drużyn piłkarskich głośno mówi i swoich problemach - jedni zmniejszą wypłaty, drudzy szukają pomocy, a inni już teraz ogłaszają, że będzie trzeba całkowicie zamknąć stadiony.
Nie inaczej jest u nas w Radzionkowie, gdzie problemy finansowe są w zasadzie od zawsze, a obecna pandemia tym bardziej w tym nie pomaga i by przetrwać to trzeba próbować różnych sposobów. Jednym z nich jest strona internetowa www.kskoronawirus.pl [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-04-11

Piszą o naszych byłych piłkarzach

Z powodu Koronowirusa i zawieszonych rozgrywek piłkarskich zbyt wiele nie pisze się o Ruchu Radzionków ale nie ma co się dziwić, bo trzy dni przed pierwszym naszym spotkaniem prawie cały piłkarski Świat stanął w miejscu. Również nie doczekaliśmy się wyboru nowego prezesa, a takie zebranie zarządu miało się odbyć 30 marca, gdzie oficjalnie miał zostać wybrany nowy prezes.
Na dzień dzisiejszy funkcję prezesa pełni nasza żywa legenda, osoba, która całe życie związana jest z Cidrami czyli mowa tu o  Marku Zorzyckim.
O Ruchu Radzionków nie piszą, ale piszą za to o naszych byłych piłkarzach. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-04-05

Odpowiedź Pogotowia Ratunkowego z Radzionkowa

W internecie pojawiła się też odpowiedź naszych bohaterów, czyli lekarzy, którzy w pierwszej linii walczą z koronawirusem.
"Cały Zespół Pogotowia Ratunkowego w Radzionkowie składa serdeczne podziękowania Drużynie, Kibicom oraz Sympatykom Ruchu Radzionków za okazaną pomoc, empatię, zaangażowanie oraz ogromne serce okazane podczas akcji wsparcia naszego pogotowia w walce z pandemią koronawirusa. Dzięki Państwa darom zarówno my jak i nasi potencjalni Pacjenci będziemy czuć się bezpieczniej. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-28

Zbiórka zakończona - zebraliśmy 4204,24 zł !

Drodzy Kibice! Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją podsumowującą przeprowadzoną zbiórkę na rzecz Radzionkowskiego Pogotowia Ratunkowego.
W ostatnich dniach zewsząd dochodziły nas słuchy o konieczności wsparcia Pogotowia w naszym mieście, które na wypadek gwałtownego wzrostu liczby zachorowań spowodowanych powszechnie panującym Koronawirusem potrzebowało gwarancji posiadania niezbędnego sprzętu medycznego. Nie zastanawiając się wiele wychodzimy z inicjatywą naprzeciw i w dniu 23.03.br. organizujemy zbiórkę. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-27

Zbieramy do jutra!

Jeszcze do jutra potrwa zbiórka pieniędzy na niezbędne rzeczy dla Pogotowia Ratunkowego w Radzionkowie.
Kilka dni temu Pogotowie Ratunkowe zwróciło się do firm oraz osób prywatnych z prośbą o zakup niezbędnych rzeczy, które są potrzebne w czasie pandemii.
Póki co Pogotowie dysponuje jeszcze potrzebnymi środkami, ale sytuacja może się szybko zmienić, a jak sami widzicie - najpotrzebniejsze artykuły są obecnie trudno dostępne albo cena bardzo wzrosła. Szybko zareagowali kibice Ruchu Radzionków, którzy już kilka razy wsparli różne akcje z potrzebą dla innych. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-25

Wspierajmy Pogotowie Ratunkowe w Radzionkowie

Od kilku tygodni na całym Świecie panuje groźny Koronawirus, który zaraża i zabija ludzi.
Społeczeństwo jednoczy się w różny sposób namawiając wszystkich to tego, by nie wychodzić z domów ale są też prawdziwi bohaterzy, którzy muszą wyjść z domu by ratować ludzi, a są to lekarze i wszystkie placówki, które działają na pełnych obrotach.
Na całym Świecie również kibole starają się pomagać, szczególnie w Polsce, gdzie w różnych miastach kibice zbierają fundusze na najpotrzebniejsze rzeczy w szpitalach.
Pojawił się również apel z prośbą od Pogotowia Ratunkowego w Radzionkowie, które potrzebuje niezbędne środki do funkcjonowania w tym trudnym okresie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-23

Liga się oddala

Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN informuje, że zgodnie z otrzymaną przed kilkoma minutami informacją z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostały odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.
O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformuje niezwłocznie po ich podjęciu.
Dodane: 2020-03-21

Koronawirus

Cały Świat zmaga się od tygodni z koronawirusem.
Niestety wciąż nie wiadomo kiedy zostanie ten wirus zwalczony, a co za tym idzie nadal nie wiemy kiedy ruszy IV liga i czy w ogóle zostanie dokończona.
Przez całą tą sytuację wszystkie kluby na Świecie „zatrzymały” się w miejscu i nie inaczej jest w Ruchu Radzionków.
Jedno jest pewne – jak sezon znowu wznowi rozgrywki to będzie to bardzo trudny okres dla klubów piłkarskich, szczególnie tych małych, które mają problemy z pozyskiwaniem funduszy na normalne funkcjonowanie.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-19

Głos kibica: Panie Wąsiak, czas zejść na ziemię

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że poniższy tekst jest moją opinią, a nie wszystkich kibiców Ruchu Radzionków i chciałbym podziękować stronie ultrasruch.com za możliwość publikacji na oficjalnym serwisie kibiców żółto-czarnych.
Kilka dni temu z różnych powodów zrobiło się głośno wokół prezesa Marcina Wąsiaka, jednak słowa niezadowolenia od kibiców Ruchu i nie tylko kibiców, można było już usłyszeć znacznie wcześniej, a dokładnie po spadku drużyny z III ligi.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-11
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04