Newsy

Wywiad z Leszkiem - kibicem Ruchu Radzionków

Dzisiaj mamy dla Was całkiem inny artykuł do przeczytania, a mianowicie zaczynamy cykl wywiadów z kibicami Ruchu Radzionków.
W pierwszej kolejności kilka pytań zadamy Leszkowi – fanatyk Ruchu starszej daty, który przebywa obecnie na emigracji, jednak między innymi to on brał udział przy „rozkręcaniu” ruchu kibicowskiego w Radzionkowie.
Czytając poniższy wywiad wielu z Was przeniesie się wspomnieniami i myślami w przeszłość, a innym znowu trudno będzie sobie wyobrazić to, że mecz z Widzewem Łódź nie był najważniejszym spotkaniem Leszka. Życzymy miłego czytania !
[Czytaj dalej]
Dodane: 2021-01-31

Nie żyje Gothard Kokott ...

Smutny początek roku.
W dniu wczorajszym zmarł Gothard Kokott, były trener Ruchu Radzionków, który z naszym klubem odniósł największy sukces w historii Cidrów, zajmując 6 miejsce w ekstraklasie.
Trener Kokott był również mocno związany z Rakowem Częstochowa oraz pracował w takich klubach jak Piast Gliwice czy Zawisza Bydgoszcz.
Ostatnia droga śp. trenera Gottharda  Kokotta odbędzie się w czwartek 14 stycznia. O godz. 13:00 rozpocznie się Msza święta w kościele pw. św. Jacka na Wyczerpach (ul. Warszawska 452a). Złożenie do grobu nastąpi na cmentarzu Kule.
Dodane: 2021-01-12

W trasie za Ruchem i Ecikiem - Wspomnienia Leszka

Wczoraj 60-te urodziny obchodził Marian "Ecik" Janoszka.
Piłkarz, który nasz Radzionkowski Ruch przeniósł ze zaścianka na salony.
Może nie w pojedynkę i może nie w ciągu trzech sezonów ale taka rzecz miała miejsce, to nie był sen.
Jako, że znam Ecika wiem nie tylko jak wspaniałym był piłkarzem, ale również jakim otwartym i dobrym jest człowiekiem, uczciwym, szczerym i przede wszystkim uwielbiającym żartować podczas podróży autokarem czy przy kuflu piwa. [Czytaj dalej]
Dodane: 2021-01-07

Trzech Króli ? My mamy czterech - 60 urodziny Ecika !

W dniu dzisiejszym swoje 60 urodziny obchodzi żywa legenda i Król Radzionkowa Marian "Ecik" Janoszka.
Były piłkarz, obecnie pracownik w UKS i SMS Radzionków i przede wszystkim człowiek, który zawsze był i jest przy Ruchu Radzionków.
"Ecik" to wychowanek nasze klubu i większość swojej kariery spędził w żółto - czarnych, jednak reprezentował też barwy innych klubów między innymi GKSu Katowice.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2021-01-06

Opis rundy jesiennej 2020/2021

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do długich i obszernie opisanych podsumowań w wykonaniu fanatyków Ruchu Radzionków, jednak tym razem opis rundy jesiennej będzie całkowicie inny.
Powód prosty – Pandemia, która „zamroziła” ruch kibicowski na całym Świecie.
Wróciliśmy na stadiony tylko na chwilę i to w ograniczonej liczbie, jednak nawet tym nie mogliśmy się długo nacieszyć, ponieważ po kilku kolejkach obiekty sportowe znowu zostały zamknięte dla kibiców i ten stan utrzymał się już do końca.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-12-23

Zwycięstwo z Łaziskami

W miniony weekend piłkarze Ruchu Radzionków wybiegli ostatni raz w tym roku na własne boisko.
Polonia Łaziska Górne to rywal, który jest nam dobrze znany i to właśnie z tą drużyną Cidry zmierzyły się przed pustymi trybunami.
Patrząc na statystyki to nie był to łatwy mecz, jednak żółto - czarni wygrali aż 4:0 po bramkach Boudguigi, Cicheckiego, Kopcia i Szromka.
Do rozegrania został jeszcze jeden zaległy mecz, który odbędzie się za tydzień w sobotę w Myszkowie. Na obecną chwilę Ruch zajmuje 6 miejsce w tabeli.
Dodane: 2020-11-30

Kolejne kary i kolejna zbiórka.

Od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy dla kibiców Ruchu, którzy zostali ukarani przez smutnych panów za mecz z Szczakowianką Jaworzno.
Niestety kolejne osoby otrzymują wezwania na komisariat i co ciekawe o ukaranie upomniał się ... MOSiR, czyli miasto Radzionków
To jest właśnie to o czym gadamy cały czas - Narutowicza 11 to był nasz stadion, nasz dom i nasze miejsce i tam nigdy nikt nie miał pretensji o oprawy.
Na Orliku oprawy przeszkadzają już miastu i zaczynają się cyrki, a jeśli chcecie z nami walczyć, to możemy zacząć "zabawę" jeśli tylko wrócimy na trybunę
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-11-22

Mieszany tydzień - dwa mecze trzy punkty

Jak dobrze wiemy od trzech tygodni nasza drużyna nie mogła rozegrać żadnego spotkania przez Covid - 19, ponieważ w Ruchu znalazły się osoby zarażone właśnie przez wirusa. W minioną środę drużyna zaczęła odrabiać zaległości i na własnym boisku pokonaliśmy Sarmację Będzin po bramkach Szromka i Siwego. Niestety tak kolorowo nie było wczoraj na wyjeździe w Siewierzu, gdzie przegraliśmy z lokalną Przemszą 1:0 Co ciekawe do tej pory Przemsza nie wygrała żadnego domowego spotkania, jednak tą złą passę przerwali właśnie w pojedynku z Ruchem. Następne spotkanie odbędzie się w sobotę 14 listopada. Na Orliku podejmować będziemy Polonię Łaziska Górne. Mecz odbędzie się bez publiczności.
Dodane: 2020-11-08

Radzionków zawsze po prawej stronie

Jak wszystkim wiadomo od tygodnia Polskę zalała fala „spontanicznych” marszów kobiet, protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Dotychczas strajki odbywały się w większych miastach naszego kraju, lecz wczoraj strajk kobiet również dotarł nawet do tak konserwatywnego miasta jak nasze. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-10-31

16 lat South Inferno

29 października 2004 roku została założona nasza grupa ultras South Inferno i właśnie wczoraj od tego dnia minęło 16 lat.
Na początku tego tekstu chcemy podziękować wszystkim kibicom,którzy wspierają nas od samego początku. Jest grupa kibiców, która nie należy oficjalnie do South Inferno, jednak zawsze możemy liczyć na tych fanatyków czy to przed meczem czy w czasie spotkania np. przy przygotowaniach do prezentacji.
Również dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do naszej „ultra puszki”, bo bez Waszych pieniędzy moglibyśmy jedynie pomachać balonami czy rzucić parę serpentyn. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-10-30
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04