Newsy

Jeszcze poczekamy ...

Nadal poczekamy na pierwszy mecz Ruchu Radzionków w rundzie wiosennej. W piątek przy sztucznym oświetleniu zapowiadało się prawdziwe święto kibicowskie i piłkarskie ale niestety przez koronawirus wszystkie rozgrywki piłkarskie oraz imprezy masowe zostały odwołane."Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, uchwałą nr2/20 KdsN z 10.03.2020 roku, przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek - seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet grupa 3. W związku z tym pierwsza kolejka rundy wiosennej wyżej wymienionych rozgrywek odbędzie się 28-29 marca"
Dodane: 2020-03-10

Marcin Wąsiak nie jest już prezesem Ruchu !

W ostatnim czasie wiele się dzieje wokół naszego klubu, jednak ta informacja odmieni Ruch Radzionków na najbliższe tygodnie.
Marcin Wąsiak nie jest już prezesem Żółto-Czarnych !W związku z jego rezygnacją w najbliższych dniach zostanie zwołane nadzwyczajne walne zgromadzenie członków na którym zostanie wybrany nowy prezes Ruchu Radzionków. Marcin Wąsiak pełnił funkcję prezesa klubu od 2012 roku i właśnie wtedy postanowił odbudować Cidry po tym, jak Tomasz Baran złożył rezygnację, a klub przez problemy finansowe wycofał się na rok z piłkarskich rozgrywek.
Przez 8 lat jedynym sukcesem Ruchu pod wodzą Marcina Wąsiaka był awans do III ligi, gdzie niestety po jednym sezonie spadliśmy znowu do IV ligi.
Dodane: 2020-03-07

Kolejne zmiany w terminarzu

Kolejne zmiany nastąpiły w terminarzu rundy wiosennej. Klub na swojej stronie napisał:
"Planujecie wypad na długi majowy weekend?! Mamy dobrą informację. MKS Śląsk Świętochłowice zgodził się na proponowaną przez nas zmianę terminu meczu w Radzionkowie. Z tym rywalem zagramy w czwartek 30 kwietnia o godzinie 19:00.
Zaś piątkowy (27 marca) mecz z GKS Gwarek Ornontowice rozpocznie się pół godziny wcześniej niż awizowaliśmy, bo o 18:30."
Rozumiemy jeden czy dwa mecze np. w piątek, ale żeby już wszystko próbować przekładać na mecze w tygodniu ? Niestety może się to odbić na frekwencji.
Dodane: 2020-03-06

Zmiana godziny meczu z Dramą i Rakowem II Częstochowa

Kolejne zmiany nastąpiły w terminarzu rozgrywek naszej czwartej ligi.
Dzisiaj na swojej stronie klub poinformował, że mecz z Dramą Zbrosławice zostanie rozegrany bez zmian w ten sam dzień co zakładano, jednak zmieniła się tylko godzina meczu z 15:30 na 12:30.
Natomiast spotkanie z Rakowem II Częstochowa, które odbędzie się w niedzielę 5 kwietnia zostanie rozegrane o 11:30.
Prosimy kibiców Ruchu Radzionków, aby zapamiętali te zmiany, ponieważ Zbrosławice to nasz pierwszy wyjazd w rundzie jesiennej i na pewno tam pojedziemy, a dokładne informacje pojawią się już w najbliższych dniach.
Dodane: 2020-03-03

Bluza "Tradycjonaliści"

Na forum od kilku dni prowadzone są zapisy na nowe bluzy z Ruchu Radzionków, a za całość odpowiedzialna jest nasza grupa ultras South Inferno.
Do tej pory nie mieliśmy problemów z wydaniem szalików, koszulek czy smyczek na klucze, a temat bluz był przeważnie odkładany na bok, dlatego czas to zmienić. Oczywiście jakiś czas temu zostały wydane dwie bluzy, ale były to bardzo dawne czasy.
Jeśli chcemy, by w młynie i na wyjazdach dominowały nasze barwy i nasz herb to takie rzeczy oprócz tego, że muszą powstać to muszą być też przez Was kupowane. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-03-01

Przyszłość bez przyszłości ?

Nasz profil to oficjalna strona i zarazem głos kibiców Ruchu Radzionków, a co za tym idzie – piszemy o tym co zwykły, szary fanatyk z młyna myśli o naszym klubie i o tym co się dzieje w naszej żółto-czarnej Ojczyźnie.
Jak jest dobrze to każdy jest z tego dumny, ale jeśli są problemy to każdy milczy, każdy unika tematu i o pewnych sprawach nie przeczytamy np. na oficjalnym profilu klubu.Obecnie mamy przerwę zimową, która powoli się kończy. Jest to okres w którym kluby się wzmacniają, robią ruchy transferowe, prowadzone są rozmowy z piłkarzami czy wprowadzane są różne zmiany w strukturach klubu.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-02-19

Zbiórka na flagi - mamy całość !

Właśnie dobiegła końca zbiórka pieniędzy na 100 flag na kiju.
Od kilku dni ultrasi z South Inferno zbierali pieniądze na flagi, które mają dodać kolorytu naszym trybunom i raczej nikt się nie spodziewał, że tak szybko zostanie zebrana potrzebna kwota. Jedni robili przelewy, inni przekazywali osobiście pieniądze i dzięki temu zebraliśmy aż 1513 zł.
W imieniu grupy Ultras dziękujemy każdej osobie, która wspomogła i dorzuciła się do naszej zbiórki.
Efekty będą już widoczne na wiosnę !
Dodane: 2020-02-13

VI turniej kibiców wygrywa fan club Vitor

8 lutego odbył się już szósty turniej kibiców Ruchu Radzionków.
Do rundy wiosennej pozostało jeszcze trochę czasu ale postanowiliśmy zorganizować kolejny turniej przede wszystkim dla osób, które regularnie jeżdżą na wyjazdy i przychodzą do młyna na meczach domowych.
Rok temu z różnych przyczyn turnieju nie było, ale podobnie jak w poprzedniej, piątej edycji zwyciężył fan club z Vitoru.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2020-02-09

100 flag - zbiórka pieniędzy

Trwa zbiórka pieniędzy zorganizowana przez naszą grupę ultras South Inferno.
Celem jest zebranie pieniędzy na 100 żółto czarnych flag na kiju, które wraz z rurkami PCV kosztują około 1450 zł.
Koszta wydają się duże jak na naszą ekipę, ale patrząc ile SI'04 wydało w tamtej rundzie (7064zł) to kwota robi się znacznie łatwiejsza do zebrania.
Zbiórka trwa od dwóch dni i na koncie jest już 450 zł. [Czytaj dalej]
Dodane: 2020-02-04

Mecz z Kłobuckiem dzień wcześniej

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej odbędzie się dzień wcześniej co powinno ucieszyć kibiców, którzy już teraz odliczają do startu IV ligi.
Spotkanie ze Zniczem Kłobuck zostanie rozegrane 13 marca w piątek o godzinie 19:00 przy sztucznym oświetleniu.
Mecze w ciągu tygodnie nie zawsze są na rękę kibicom, którzy mają prace czy swoje obowiązki, jednak w poprzedniej rundzie też rozegrano kilka spotkań domowych w piątek i frekwencja dopisała, szczególnie na meczu z Wartą Zawiercie. W młynie liczba kibiców była znacznie większa niż wcześniej i do tego zaprezentowano oprawę. Mecz z Kłobuckiem zapowiada się ciekawie, ponieważ możemy się spodziewać przyjazdu kibiców gości.
Dodane: 2020-02-02
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04