Sezon 2018/2019

Lechia Dzierżoniów - Ruch 1:3

W minioną sobotę zagraliśmy na wyjeździe z Lechia Dzierżoniów, gdzie wybrało się 14 kibiców Ruchu Radzionków.
W tym sezonie nasza forma wyjazdowa jest bardzo dobra, dlatego był to pierwszy wyjazd, gdzie kibice dojechali samochodami na własną rękę, a takie wyjazdy mają również swój klimat. Droga do Dzierżoniowa minęła sprawnie bez większych problemów. Jedynie korek na A4 opóźnił trochę nasz dojazd do miejsca docelowego.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-10-29

50 osób w Zabrzu - Mikulczycach

W sobotę rozegraliśmy mecz z Górnikiem II Zabrze. Zgodnie z terminarzem to spotkanie miało się odbyć na boisku w Orzechu, jednak miesiąc temu zmieniono gospodarza i już drugi raz w tej rundzie musieliśmy rozegrać dwa wyjazdy z rzędu. Na pewno odbiło się to na naszej liczbie, chociaż dostaliśmy informację z Zabrza, że tylko 50 kibiców zostanie wpuszczonych do sektora gości  i też tylu pojawiło się na tym meczu bez jakiegoś większego ciśnieni.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-10-08

Mecz z Agroplonem okiem kibica. Najlepszy wyjazd rundy?

Kolejny dobry wyjazd w wykonaniu kibiców Ruchu Radzionków.
W sobotę rozegraliśmy ligowe spotkanie z Agroplonem Głuszyna, a spotkanie zostało rozegrane na stadionie Startu Namysłów, ponieważ obecny „obiekt” Głuszyny jest jeszcze gorszy niż nasz na Orzechu, dlatego Agroplon na stałe przeniósł się do Namysłowa. Zapisy przebiegły bardzo sprawnie i już tydzień wcześniej wiedzieliśmy, że autokar dla kibiców to za mało i trzeba będzie ogarnąć dodatkowe samochody.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-10-03

Ruch - Piast Żmigród 4:2

Zła passa w końcu przerwana! Po pięciu spotkaniach bez wygranej w końcu udało się pokonać drużynę Piasta Żmigród na boisku w Orzechu.
Mecz zakończył się wynikiem 4:2, a bramkę zdobył Hermasz, Wojsyk oraz dwa trafienia zaliczył Krzemień, który wrócił dopiero po kontuzji.
Na trybunach również było ciekawie. W młynie pojawiło się znacznie więcej kibiców niż na poprzednich spotkań, a doping stał na wysokim poziomie. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-09-23

Krótko o meczu z Rekordem - kolejna porażka aż 5:2

Aby przez chwilę poczuliśmy się jak w Ekstraklasie. Wczoraj rozegraliśmy mecz z Rekordem Bielsko Biała i to spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim, gdzie swoje mecze rozgrywa również Podbeskidzie oraz BKS Stal. Stadion duży i ładny chociaż tak naprawdę nie różni się za wiele od innych Polskich stadionów. Dużo betonu i różnych stalowych konstrukcji. Mimo wszystko wiele byśmy dali, by mieć taki u siebie w mieście i jak to powiedział jeden z kibiców „Mieć aby kawałek tych trybun w Radzionkowie”.
[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-09-02

55 kibiców wspierało Ruch w Gorzowie

Jak za dawnych lat – to zdanie wczoraj było powtarzane przez wszystkich kibiców Ruchu.
Przez ostatnie lata ciągle graliśmy w IV lidze, gdzie wyjazdy były  tylko lokalne czy w okręgu Śląska i wielu kibiców aż marzyło, by w końcu pojechać gdzieś daleko w Polskę.
Po awansie do III ligi terminarz tak się ułożył, że pierwszy wyjazd mieliśmy na Gwarek Tarnowskie Góry, czyli znowu derby, znowu blisko.
Po Gwarku w końcu doczekaliśmy się na mecz ze Stilonem Gorzów i był to nasz najdalszy ligowy rywal. W dodatku Stilon to najlepsza ekipa w naszej lidze, więc każdy odliczał do tego spotkania. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-26

Cidry nadal bez porażki

W sobotę na stadionie w Orzechu podejmowaliśmy spadkowicza z II ligi, czyli MKS Kluczbork. Drużyna biało-niebieskich jeszcze niedawno rozgrywała swoje mecze na zapleczu ekstraklasy, lecz zaliczyli "mocny" lot w dół i teraz rywalizują z Cidrami na poziomie III ligi.
Łatwo nie było, ale najważniejsze, że kolejne 3 pkt. pozostają w Radzionkowie, bo Ruch wygrał 2:1 i jesteśmy na trzecim miejscu w ligowej tabeli, jednak mamy tyle samo zdobytych punktów co zespoły przed nami. Kto by się spodziewał przed sezonem, że będziemy tak wysoko.
Wiadomo, że to dopiero początek, ale wszystko wygląda bardzo dobrze i oby tak dalej. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-20

Okiem kibica Gwarek - Ruch

Naszym drugim przeciwnikiem po awansie do trzeciej ligi był Gwarek Tarnowskie Góry.
Jest to drużyna dobrze nam znana, bo do tej pory z nimi rywalizowaliśmy w IV lidze, jednak później Gwarek awansował, a my zostaliśmy z tyłu. Mecze z Gwarkiem zawsze budziły emocje zarówno na boisku, gdzie piłkarze grali o miano najlepszej drużyny powiatu, jak i na trybunach, gdzie zawsze były jakieś atrakcje mimo, że w Tarnowskich Górach nie ma ogarniętych kibiców Gwarka. [Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-15

Tak było w sobotę - wymarzona inauguracja

Za nami pierwsza kolejka w III lidze w której udany debiut zaliczył Ruch Radzionków.
Wszyscy kibice w przerwie piłkarskiej ze smutkiem obserwowali jak nasz stadion przy Narutowicza 11 znika, jednak nowy sezon zbliżał się wielkimi krokami i trzeba było skupić się właśnie na pierwszym meczu z Miedzią II Legnica. Każdy klub w Polsce w normalnych warunkach po awansie skupia się tylko i wyłącznie na transferach czy sparingach, a u nas „normalne warunki” to pojęcie całkowicie obce.

[Czytaj dalej]
Dodane: 2018-08-06
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04